Wybierz stronę

EGZOSOMY W KOSMETOLOGII: co warto wiedzieć i jak stosować?

EGZOSOMY W KOSMETOLOGII: co warto wiedzieć i jak stosować?

EGZOSOMY W KOSMETOLOGII. Odkryj tajemnice pięknej i zdrowej skóry!

Poznaj najnowsze osiągnięcie nauki, czyli składnik o nazwie egzosomy, wykorzystywany w medycynie i kosmetologii. Składnik polecany wszystkim, którzy chcą zwiększyć skuteczność codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Zadziałaj wielokierunkowo na swoją cerę. Wdrożenie egzosomów roślinnych, pozyskiwanych biotechnologicznie z organicznych upraw, będzie doskonałym pomysłem i da Ci znakomite efekty.

Egzosomy mają zdolność 3-krotnego przyspieszenia procesu gojenia i regeneracji skóry. Badania nad tymi składnikami aktywnymi zostały nagrodzone nagrodą Nobla.

Jeśli Cię zainteresowałam, zapraszam do lektury. Przedstawię Ci korzyści wprowadzenia do pielęgnacji domowej Serum EXO Power firmy Arkana, które w swoim składzie zawiera wcześniej wspomniane egzosomy. Wyjaśnię Ci również, dlaczego właśnie ten składnik podbija rynek kosmetologiczny, dermatologiczny oraz medycyny estetycznej w Polsce i na świecie.

Spis treści:

 1. Co to są egzosomy i dlaczego wykorzystuje się egzosomy w kosmetologii i medycynie estetycznej?
 2. Kilka słów i moja opinia o serum z egzosomami Arkana EXO Power.
 3. Czym wyróżnia się serum Arkana Exo Power od innych kosmetyków z egzosomami?
 4. Jak egzosomy zawarte w serum Arkana EXO Power działają na skórę?
 5. Dla kogo serum z egzosomami Arkana EXO Power?
 6. Jak stosować serum Arkana EXO Power?

Poznaj ARKANĘ — pierwszą markę, która zastosowała rewolucyjny, opatentowany kompleks EXO COMPLEX. Są to roślinne egzosomy, pozyskiwane biotechnologicznie z organicznych upraw.

1. Co to są egzosomy i dlaczego wykorzystuje się egzosomy w kosmetologii i medycynie estetycznej?

Można śmiało powiedzieć, że wykorzystywanie egzosomów w kosmetologii, to krok milowy w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Egzosomy to nano pęcherzyki zewnątrzkomórkowe, składowe komórek macierzystych. Mają rozmiar od 30 do 150 nm. Dzięki temu łatwo i szybko przenikają przez barierę skórną i docierają do komórek skóry. Egzosomy zawierają składniki takie jak białka, lipidy oraz kwas nukleinowy (RNA i DNA).

Egzosomy w kosmetyce

Egzosomy przenoszą cenne substancje biologiczne, a także informacje do RNA naszych komórek. Wskutek tego dają znać naszym fibroblastom, by produkowały więcej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Odgrywają istotną rolę w komunikacji międzykomórkowej, gojeniu, regeneracji i naprawy tkanek. Egzosomy mają zbawienny wpływ na kondycję skóry twarzy.

Egzosomy przyspieszają gojenie i regenerację, inaczej mówiąc, odmładzają naszą skórę. Egzosomy wyróżnia również zdolność cofania destrukcyjnych zmian w komórkach macierzystych.

Do kosmetologii i medycyny estetycznej egzosomy są pozyskiwane biotechnologicznie z roślin ekologicznych. Arkana w swoim kompleksie ExoComplex® zastosowała jedyny w swoim rodzaju, skoncentrowany kompleks egzosomów wyizolowanych z czerwonej pomarańczy, granatu i winogron.

2. Kilka słów o serum z egzosomami Arkana EXO Power.

Dzięki zawartości tych składników tonik odświeży, wyrówna koloryt skóry oraz sprawi, że skóra będzie wyglądać promiennie i zdrowo. Dodatkowo skoncentrowane ekstrakty roślinnie będą stymulować syntezę kolagenu i elastyny, w efekcie czego skóra stanie się jędrna i wygładzona.

Systematyczne złuszczanie skóry usuwa nagromadzony martwy naskórek. Takie działanie ułatwia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Dodatkowo poprawia przepływ krwi i powoduje lepsze odżywienie skóry.

Ingenii Acid Face Toner Tonik do Twarzy

Po oczyszczeniu skóry i usunięciu martwego naskórka, bez względu na rodzaj skóry, konieczne jest jej nawilżenie i silna regeneracja. Nie zawsze wystarczy użycie kremu, zwłaszcza gdy skóra po lecie jest przesuszona.

3. Czym wyróżnia się serum Arkana Exo Power od innych kosmetyków z egzosomami?

Na rynku pojawiły się liczne kosmetyki z egzosomami, niestety ilość egzosomów zawarta w niektórych produktach jest bardzo mała. Serum do twarzy Arkana w swoim opatentowanym kompleksie ExoComplex®, zawiera aż 8 bilionów egzosomów w 1 ml. To naprawdę imponująca ilość w produkcie do pielęgnacji domowej. Nie ma na rynku kosmetycznym drugiego takiego produktu.

Ingenii Active Face Serum do Twarzy

4. Jak egzosomy zawarte w serum Arkana EXO Power działają na skórę?

Działanie Serum Arkana EXO Power:

 • Działanie przeciwzmarszczkowe
 • Poprawienie witalności komórek skóry twarzy
 • Silne nawilżenie
 • Przyspieszenie procesów naprawczych komórek skóry
 • Zwiększenie jędrności i sprężystości skóry
 • Odżywienie skóry
 • Poprawienie struktury skóry
 • Zwiększenie napięcia i gęstości skóry
 • Wygładzenie i spłycenie zmarszczek
 • Dogłębne nawilżenie
 • Zmniejszenie opuchlizny skóry pod oczami
 • Redukowanie przebarwień

Zastosowanie serum Arkana EXO Power będzie doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową (efekt anti-aging).

5. Dla kogo serum z egzosomami Arkana EXO Power?

Serum Arkana EXO Power można stosować przy każdym rodzaju skóry, niezależnie od rodzaju cery. Nie ma tu żadnych przeciwwskazań do stosowania, ponieważ serum ma za zadanie przeciwdziałać i cofać zmiany, które zaszły już w naszej skórze. Każda skóra tego potrzebuje, niezależnie od wieku czy rodzaju cery. Przecież z dnia na dzień się starzejemy.

Dlatego serum z egzosomami Arkana EXO Power rekomendowane jest szczególnie osobom, które potrzebują przyspieszenia procesów naprawczych. Serum ma również możliwość cofnięcia niechcianych zmian destrukcyjnych powstałych w komórkach skóry.

Arkana Egzosomy Serum i Suplementy

Serum Arkana EXO Power szczególnie polecane jest dla podanych niżej rodzajów skóry:

 • skóra zniszczona słońcem
 • skóra z przebarwieniami
 • skóra ze zmarszczkami
 • skóra z uszkodzonym płaszczem lipidowym
 • skóra z bliznami
 • skóra atopowa
 • skóra po chemioterapii
 • skóra po zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii, np. po mezoterapii
 • skóra w trakcie wykonywania zabiegów złuszczających
 • skóra w trakcie stosowania kremów złuszczających lub terapii retinolem
 • skóra po doustnym przyjmowaniu retinoidów
 • skóra po terapii sterydami
 • skóra silnie odwodniona
 • skóra z łuszczycą

6. Jak stosować serum Arkana EXO Power? Zabieg pielęgnacyjny

Serum Arkana ma lekką i bezzapachową konsystencję. Serum można nakładać na całą twarz, włączając w to okolice oczu i ust. To dobra informacja, ponieważ jeden produkt możesz nakładać na całą twarz.

Serum możemy aplikować indywidualnie, jak również pod krem na noc lub na dzień, jak Ci wygodnie. Warto dostosować nakładanie serum pod swoją domową rutynę pielęgnacyjną.

Arkana myśli również o naszym środowisku, dlatego wprowadziła wkład uzupełniający refill Arkana EXO POWER, aby świadomie wpływać na życie naszej planety, bez rezygnacji z jakości produktu. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć ilość powstających odpadów opakowaniowych, a osiągnąć ten sam efekt dla Twojej skóry. Wkład uzupełniający ma również pojemność 30 ml.

Dla osób chcących pielęgnować skórę dodatkowo od wewnątrz, Arkana Kosmetyki przygotowała suplement diety – Arkana Exo Nutri Power w kapsułkach.

Kapsułki ARKANA Exo Nutri Power można zażywać jako uzupełnienie pielęgnacji domowej stosując w parze z restrukturyzującym serum z egzosomami Arkana Exo Power, po zabiegach kosmetologicznych lub medycyny estetycznej. Suplement Arkana można stosować również osobno, by poprawić stan skóry jak i ogólny stan zdrowia. W jednej kapsułce nutrisuplementu jest aż 10 bilionów egzosomów, glukonian cynku oraz inulina.

Zaciekawiły Cię egzosomy Arkana? Chcesz je kupić lub potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź nasz sklep z kosmetykami – wystarczy, że klikniesz w zdjęcia poniżej:

Arkana Serum Exo Power
Arkana Suplement Exo Nutri Power

Jestem ciekawa czy słyszałaś o egzosomach? Czy miałaś już okazję stosować serum z egzosomami? Daj znać w komentarzach lub umieść opinię o egzosomach.

Pozdrawiam Cię serdecznie, Joanna Pniok 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This