Wybierz Strona

Kremy z Filtrem do Twarzy SPF

Kremy z Filtrem do Twarzy SPF

Krem z Filtrem do Twarzy SPF – dlaczego powinniśmy używać krem przeciwsłoneczny?

Dzisiaj już chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że przed promieniowaniem UV należy się chronić. Promieniowane UV w nadmiarze prowadzi do szybkiego starzenia się skóry, nieestetycznych przebarwień a nawet nowotworów. Być może niektórych to zdziwi, ale powinniśmy używać tzw. blockerów przez cały rok, a nie tylko latem. Długie lata słyszałam od moich klientów: „nie lubię stosować kremów z filtrem”, działo się tak przede wszystkim z tego względu, że jesteśmy przyzwyczajeni do ich ciężkich, tłustych i bielących skórę formuł. Kosmetyka pędzi jednak z postępami technologicznymi i na rynku kosmetycznym zaszło wiele korzystnych zmian. Preparaty takie jak krem z filtrem są nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji. Jeżeli zależy nam na zdrowej cerze, powinniśmy poznać wszystkie możliwe sposoby ochrony naszej skóry przed szkodliwym promieniowaniem, znajdując najlepszy krem z filtrem dla swojej cery – finalnie chodzi przecież o nasze zdrowie. Filtr SPF można spotkać nie tylko w postaci kremu, lecz równie często jako składnik sprayu czy podkładu, a nawet kremu BB.
Zapraszam do lektury na temat kremów z filtrem SPF do twarzy.

OPALENIZNA

Opalenizna to samoobrona skóry przed oparzeniem. Mechanizm jej powstawania w naskórku polega przekształcaniu aminokwasu tyrozyny w naturalny barwnik skóry czyli melaninę oraz – na zwiększeniu produkcji komórek i tworzeniu grubej warstwy rogowej. Dlatego długie wystawianie ciała na słońce bez stosowana środków ochronnych powoduje zniszczenie włókien kolagenowych tzw. stelaża skóry, a zawarte w tych włóknach białko puchnie, twardnieje i ma mniejszą zdolność wiązania wody. W efekcie tego, skóra bardzo szybko starzeje się tracąc swoją elastyczność i stając się wiotką. Dlatego też konieczna jest ochrona skóry przed promieniami UV w czasie ekspozycji na promienie słoneczne nie tylko latem, lecz przez cały rok.

JAKI FILTR SPF BĘDZIE DLA MNIE ODPOWIEDNI?

W celu ochrony skóry przed promienami UV stosujemy produkty w tym kremy zawierające filtry słoneczne SPF. Współczynnik ochronny podany na opakowaniu kremu, mleczka, czy olejku jako np. SPF 50 jest informacją określającą ile razy można wydłużyć czas przebywania na słońcu.
Należy równocześnie pamiętać, że czas w którym skóra może być wystawiona na działanie promieni słonecznych bez ryzyka poparzenia, jest sprawą indywidualną – oprócz współczynnika SPF warto znać swój fototyp skóry. Naturalna zdolność skóry do ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym zależy od stopnia pigmentacji skóry, a ta jest związana z jej kolorem.

JAKI MAM FOTOTYP SKÓRY?

Fototypy skóry opisuje skala Fitzpatricka, gdzie czas w którym skóra może być wystawiona na działanie promieniowania słonecznego bez ryzyka poparzenia przedstawia się następująco (wartości podane w nawiasach):

  • Fototyp I – bardzo blada skóra, nigdy się nie opala, oparzenie występuje od razu (5-10 min.)
  • Fototyp II – jasna skóra, lekko się opala, łatwo ją poparzyć (10-20min.)
  • Fototyp III – średnia skóra, łatwo się opala po krótkim oparzeniu (20-30min)
  • Fototyp IV – jasnobrązowa skóra, bardzo łatwo się opala, oparzenie występuje rzadko (40 min.)
  • Fototyp V – brązowa skóra, ciemne lub czarne włosy, ciemnobrązowe oczy, oparzenie nie występuje
  • Fototyp VI – czarna skóra, na słońcu ciemnieje, nigdy nie ulega oparzeniu

U osób ze skórą w fototypie V i VI ryzyko poparzenia nie występuje.

CO OZNACZA współczynnik SPF?

Do scharakteryzowania własności ochronnych filtrów słonecznych zawartych w kosmetykach wprowadzono pojęcie współczynnika ochrony przeciwsłonecznej, jaki zapewnia nam dany kosmetyk w tym również krem z filtrem. Określa on bezpieczny czas, w którym skóra może być wystawiona na działanie słońca bez ryzyka poparzenia. Im wyższa wartość współczynnika SPF, tym silniejsza ochrona. Współczynnik SPF określa stosunek czasu, w którym skóra może być wystawiona na działanie UV bez ryzyka poparzenia, do czasu, w którym skóra bez zabezpieczenia może być poddawana promieniowaniu UV bez ryzyka poparzenia. Ten czas będzie inny dla każdego fototypu skóry (spójrz na skala Fitzpatricka powyżej)
Na przykład osoba o fototypie 3 może bezpiecznie przebywać na słońcu przez ok.20 minut przy zastosowaniu SPF 30 czas wydłuża się trzydziestokrotnie i wynosi 600 minut tj.10 godzin (20 minut bez opalania x SPF 30 = 600 minut czyli 10 godzin).

Jeżeli nie wiesz jaki jest twój fototyp skóry, możesz zastosować prostą zasadę, dzięki której obliczysz ile możesz bezpiecznie przebywać na słońcu stosując krem z filtrem o danej wartości SPF. Wystarczy pomnożyć wartość współczynnika SPF wskazaną np. na opakowaniu kremu z filtrem razy 10 minut ochrony przed szkodliwym promieniowaniem:

SPF 10 – ochrona przez 100 minut tj. 1 godzina i 40 minut
SPF 15 – ochrona przez 150 minut tj. 2 godziny i 30 minut
SPF 20 – ochrona przez 200 minut tj. 3 godziny i 20 minut
SPF 30 – ochrona przez 300 minut tj. 5 godzin
SPF 50 – ochrona przez 500 minut tj. 8 godzin i 20 minut

Trzeba pamiętać, że w trakcie działania promieniowania UV kosmetyki w tym również krem z filtrem tracą swoje wartości ochronne, dlatego kosmetyki przeciwsłoneczne powinny być nakładane na skórę średnio co 1 – 2 godziny, zależnie od kosmetyku, partii ciała czy pory roku.

JAKI KREM Z FILTREM SPF WYBRAĆ DLA SIEBIE?

Wszystko zależy od tego jakiego kosmetyku potrzebujemy, czy ma on być na dzień czy na wyjazd wakacyjny…a może na narty. Do ochrony skóry przed niekorzystnym działaniem promieni UV skuteczne mogą być nie tylko zwykłe kremy, ale i kremy BB czy fluidy czy specjalne spraye, wybór jest naprawdę olbrzymi. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych i skutecznych kremów z filtrem SPF (klikając w zdjęcie przejdziesz do strony produktu w sklepie KupKrem.pl):

Krem z Filtrem do Twarzy na Dzień ESSENTE Day Cream SPF 50 UVA/UVB/IR/HEV 50 ml Lamellarny

Nowa generacja najwyższej ochrony SPF 50 przed uszkodzeniami DNA i promieniowaniem:

UVA + UVB
IR – promieniowanie podczerwone, które należy do najsilniej działających rodzajów promieniowania i nasila negatywne działanie promieni UV
HEV – światło fioletowo-niebieskie, emitowane przez urządzenia, np. komputery, telewizory, smartfony, które penetruje skórę głębiej niż promienie UV

Substancje zamknięte w nośniku lamellarnym® z cząsteczkami „blur” przekształcającymi światło widzialne w zwiększoną naturalną świetlistość skóry. Bogata, ale jednocześnie jedwabista i ultra lekka formuła kremu z filtrem SPF 50 zapewnia ukojoną i młodszą skórę, wypełniając wszystkie punkty dziennej pielęgnacji. Kosmeceutyk został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy stopień ochrony przeciwsłonecznej, bez efektu „zbielenia” i „świecenia” skóry przy jednoczesnej stymulacji procesów odnowy, wzmożeniu syntezy kolagenu (zagęszczenie i ujędrnienie skóry, wygładzenie zmarszczek), silnej antyoksydacji i działaniu antybakteryjnym.

Kosmetyk będzie nadawał się dla skóry suchej , normalnej i mieszanej, tłustej nie ze stanami zapalnymi a także dla osób borykających się z trądzikiem różowatym.
Krem z filtrem do twarzy jest bezzapachowy i nadaje się pod makijaż. Wiadomo już że światło fioletowo-niebieskie, emitowane przez urządzenia, np. komputery, telewizory, smartfony penetruje skórę głębiej niż promienie UV i działa destrukcyjnie na skórę. Dlatego ten krem ESSENTE doskonale sprawdzi się dla osób pracujących przy komputerze.

Krem z Filtrem SPF 30 ESSENTE BB Cream Perfect Skin

To kolejna propozycja również z firmy ESSENTE, krem jest w dwóch wersjach kolorystycznych: BEIGE I GOLD.
Pielęgnacja przeciwsłoneczna kremu z filtrem SPF 30 z równoczesnym działaniem leczniczym niedoskonałości – pożywienie dla skóry w najefektywniejszej postaci – formuła zawiera wyciągi roślinne, biopeptydy i składniki NMF (naturalnego czynnika nawilżającego), które doskonale odżywiają, nawilżają, redukują zaczerwienienia, działają antybakteryjnie oraz chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Właściwości terapeutyczne Kremu ESSENTE BB zostały osiągnięte poprzez wprowadzenie substancji uzupełniających cement międzykomórkowy naskórka oraz przyspieszających jego regenerację.
Formuła tego kremu, to strzał w 10. Stosowana bez limitu wieku, bez względu na rodzaj skóry (również cera trądzikowa, alergiczna, nadwrażliwa).

Krem Baza z Filtrem SPF 50+ Purles Brightening Base Rozświetlająca Baza

Trzecią opcją jest filtr 50 marki Purles – Brightening Base Baza rozświetlająca SPF 50+
To wersja kremu BB z fitrem, kolor jest beżowy przez co dopasowuje się do każdego koloru skóry. Krem-baza z filtrem SPF 50 przeznaczony jest do kompleksowej pielęgnacji każdego rodzaju cery. Ultralekka, aksamitna formuła zapewnia subtelne rozświetlenie, wielowymiarową pielęgnację i perfekcyjną ochronę skóry przed promieniami UV. Unikalny kompleks łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienia wywołane podrażnieniem skóry oraz zapewnia przyjemny efekt kojący. Dodatek ekstraktu z Caesalpinia Spinosa gwarantuje intensywne i długotrwałe nawilżenie. Po zastosowaniu kremu, cera jest optymalnie wygładzona, odżywiona i pełna blasku.

Dwa kluczowe składniku tego filtru to:

  • Soothex – niweluje zaczerwienienie, swędzenie i podrażnienie
  • Hydromanil® – trójwymiarowa matryca pochodząca z naturalnego źródła, o natychmiastowym i długotrwałym działaniu nawilżającym, regulująca złuszczanie naskórka oraz poprawiająca właściwości sensoryczne.

Krem z filtrem SPF 50 IMAGE SKINCARE z serii PREVENTION+ WYBÓR POLEK W 2020 ROKU

Czwartą propozycją jest filtr SPF 50 marki IMAGE SKINCARE z serii PREVENTION+
Nowej generacji filtr ochronny SPF 50 połączony z siłą komórek roślinnych z jabłoni. Preparat ochronny o bardzo komfortowej konsystencji, zapewnia długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV. W składzie znajdziemy BV-OSC (Tetraizopalmitynian askorbylu) – to stabilna postać witaminy C, rozpuszczalna w tłuszczach, działa rozjaśniająco, antyoksydacyjnie przyspiesza syntezę kolagenu o 50% w porównaniu do kwasu L-askorbinowego. To filtr nowej generacji, chroni nie tylko przed promieniowaniem UVA,UVB ale i przed szkodliwym promieniowaniem HEV czyli promieniowaniem niebieskim. Krem z filtrem SPF 50 marki IMAGE chroni nas przed promieniami UV i wolnymi rodnikami DNA komórek skóry, ponadto regeneruje i stymuluje odnowę komórkową. Ten kosmetyk przeznaczony jest dla osób przebywających długo na intensywnym słońcu, jak również po zabiegach medycyny estetycznej. Dobrze się sprawdzi przy skórze wrażliwej. Pojemność tego kosmetyku to 91 g .

Krem z Filtrem SPF 32 IMAGE SKINCARE z serii PREVENTION+ Daily Matte Moisturizer SPF 32

Piąta propozycja filtru jest krem z filtrem do twarzy przeznaczony dla osób z tłustą, mieszaną lub świecącą się skórą: Krem z Filtrem SPF 32 z firmy IMAGE SKINCARE z serii PREVENTION+ Daily Matte Moisturizer SPF 32
Nowej generacji filtr ochronny SPF 32. Beztłuszczowy – skierowany zwłaszcza dla cer tłustych i przetłuszczających się, kosmetyk jest wodoodporny, zapewnia długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC.
Połączenie ochrony i pielęgnacji dzięki BV-OSC (Tetraizopalmitynian askorbylu). To stabilna postać witaminy C, rozpuszczalna w tłuszczach, działa rozjaśniająco, antyoksydacyjnie, przyspiesza syntezę kolagenu o 50% w porównaniu do kwasu L-askorbinowego. Zawiera także technologie mikrogąbek, które absorbują łój i eliminują świecenie się skóry, dzięki czemu skóra nie będzie wyglądać nieestetycznie. Krem z Filtrem SPF 32 marki IMAGE zawiera również kompleks ochrony DNA: Fotosomy, Roxisomy (rzodkiewnik pospolity), Ultrasomy – chronią komórki skóry i DNA przed wolnymi rodnikami, działa antyoksydacyjnie. Może być stosowany przez cały rok, po zabiegach kosmetycznych czy medycynie estetycznej, będzie również nadawał się da osób borykających się z trądzikiem w każdym wieku. Jest lekki nie lepi się więc będzie nadawał się jako krem z filtrem pod makijaż. Atutem jest również pojemność.

Krem z Filtrem SPF 50+ ARKANA Sun Protect Cream

Szóstą propozycją jest krem z filtrem marki ARKANA – Pierwszy krem SPF 50+ z EKO koncepcją!
Krem, który dba o zdrowie skóry oraz naszą planetę:

  • zawiera obniżoną ilość filtrów chemicznych
  • posiada wysoko biodegradowalną formułę bezpieczną dla wód i oceanów

Dermokosmetyk o innowacyjnej, ekologicznej formule jest rozwiązaniem zdrowym dla skóry i bezpiecznym dla środowiska naturalnego. Ten wyjątkowy ultra lekki, bezzapachowy krem z filtrem SPF 50, zapewni każdemu rodzajowi cery optymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Polecany do stosowania cały rok, po zabiegach kosmetycznych czy mocniejszej pielęgnacji domowej.
Krem jest ultra lekki, bezzapachowy, niekomedogenny, dla każdego rodzaju skóry, także wrażliwej i tłustej, doskonale się wchłania, nie pozostawia białej powłoki. Pojemność kosmetyku to 50ml.

BEZPIECZNA OPALENIZNA

Mam nadzieję, że przekonałam Was do używania filtrów, warto o nich pamiętać. Promieniowanie słoneczne w nadmiarze ma szkodliwy wpływ na naszą skórę. Pamiętajcie, że kumulowanie się uszkodzeń wywołanych działaniem wolnych rodników, może być przyczyną pojawienia się wielu groźnych dla zdrowia zmian.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This