Wybierz Strona

Co jest dobre na przebarwienia skóry? Jak usunąć przebarwienia skóry na twarzy?

Co jest dobre na przebarwienia skóry? Jak usunąć przebarwienia skóry na twarzy?

Co to są przebarwienia skóry?

Przebarwienia skóry to inaczej nadmiar melaniny w skórze. Nie jest to niebezpieczne dla człowieka jednak stanowi znaczący problem dziedziny dermatologii i kosmetologii. Przebarwienia pojawiają się najczęściej u kobiet po 30-stym roku życia o typie skóry od suchej, wrażliwej po tłustą a nawet trądzikową. Zmiany te umiejscowione są najczęściej na twarzy, wówczas stanowią one problem gdyż stają się widoczne i uciążliwe jeśli chodzi o estetykę skóry twarzy.

Rodzaje przebarwień dzielimy na:

  • piegi,
  • melasme,
  • plamy starcze oraz
  • przebarwienia pozapalne.

Jasnobrązowe plamki są powiązane z melaniną, produkowaną w naszej skórze będącej naturalną jej ochroną.

Co wyzwala/powoduje przebarwienia skóry?

Pierwszym czynnikiem wyzwalającym przebarwienia jest promieniowanie słoneczne a także leki hormonalne, czynniki genetyczne, okres ciąży, nadczynność i niedoczynność tarczycy , cukrzyca , choroby wątroby, menopauza i zapalenie przydatków. Leki przeciwzapalne ,antybiotyki, leki przeciwdepresyjne mogą znacznie uwrażliwić skórę na działanie słońca, wpływają na melanocyty i zaczynają nieprawidłowo produkować melaninę wówczas tworzą się plamki widoczne i określane mianem przebarwień skóry. Składniki kosmetyków jak np . retinol mogą także wpływać jako wyzwalacz gdyż uwrażliwia na słońce jest podatna na utlenianie się dlatego stosowanie retinolu zaleca się jedynie na noc.

 

Co zrobić na przebarwienia skóry? Co jest dobre i skuteczne na przebarwienia skóry? Jak usunąć przebarwienia skóry?

Zabiegi polecane na przebarwienia w salonie kosmetycznym to: dermabrazja , mikrodermabrazja , peelingi , kwasy , laser , ochrona przeciwsłoneczna minimum SPF30 , Arbutyna, kwas azelainowy i witamina C to tylko niektóre składniki działające skutecznie w preparatach na przebarwienia o szerokim spektrum działania również dla skór naczyniowych i wrażliwych. Preparaty te nie tylko rozjaśniają już istniejące przebarwienia, ale także niwelują widoczne pajączki, regenerują i łagodzą stany zapalne.

Jak usunąć przebarwienia skóry domowym sposobem?

To co może nam pomóc przy problemie przebarwień to produkty złuszczające, rozjaśniające, ochronne przed słońcem SPF cały rok także w podkładach do twarzy jak i kremy. Leczenie przebarwień powinno być wielokierunkowe, czyli także pacjent w domu powinien dbać odpowiednio o skórę.

W ofercie sklepu KupKrem.pl znajdziesz setki kosmetyków, dedykowanych skórze z przebarwieniami – kliknij na box poniżej, aby przenieść się do listy produktów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share This