Wybierz Strona

ESSENTÉ BEAUTY INSTITUTE

ESSENTÉ BEAUTY INSTITUTE

ESSENTÉ BEAUTY INSTITUTE

ESSENTÉ to nagradzana za innowacyjność, nowoczesna technologicznie marka terapeutyczna inspirowana najnowszymi odkryciami medycyny estetycznej. Marka uwielbiana przez klientów, ekspertów branży i celebrytów. ESSENTÉ to również światowy pionier i twórca spersonalizowanych terapii, bazujących na formułach korneoterapeutycznych i komponentach biostymulujących. Ich działanie polega na inicjowaniu produkcji substancji pożądanych w skórze.

FILOZOFIA MARKI ESSENTÉ

Filozofia marki mówi o jej sile, która wynika ze świadomości, iż osiąganie najlepszych efektów jest możliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań oraz ciągłej weryfikacji medycznej skuteczności i precyzji w działaniu.

HISTORIA MARKI ESSENTÉ

Markę ESSENTÉ stworzyła Denisa Jasińská w 2012 roku. Twórczyni jest bardzo ceniona w branży dermatologicznej i kosmetologicznej, głównie za wkład w ich rozwój oraz pasję naukową połaczoną z profesjonalizmem. Ambicją marki ESSENTÉ jest zasiadanie w fotelu globalnego lidera w kategorii metod pielegnacyjnych i terapeutycznych w kosmetologii. Marka posiada własne laboratorium, przeznacza powyżej 25% dochodów na prace badawcze i rozwojowe wprowadzając na rynek nowatorskie produkty, reagując na aktualne potrzeby klientów.

KOSMECEUTYKI ESSENTÉ

Kosmeceutyki marki ESSENTÉ dedykowane są do pielęgnacji skór dojrzałych i problematycznych, wykorzystują trzy sposoby przenikania substancji aktywnych do głębokich warstw skóry:

  • transdermalną
  • transepidermalną
  • transfolikularną

Marka oferuje również program dedykowany pielęgnacji domowej Medi-Cosmeceuticals, który jest wynikiem najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, kosmetologii i dermatologii.

Formuły kosmeceutyków ESSENTÉ nie zawierają olejów mineralnych, sztucznych barwników, środków zapachowych i związków pochodzenia zwierzęcego. Technologia opakowań air-less gwarantuje mikrobiologiczną czystość oraz utrzymanie stałego stężenia składników aktywnych. Dodatkowym zabezpieczeniem potwierdzajacym oryginalność produktów ESSENTÉ sa hologramy na każdym opakowaniu jednostkowym.

SKŁADNIKI AKTYWNE W PRODUKTACH MARKI ESSENTÉ

Marka ESSENTÉ jest pionierem w stosowaniu biostymulantów. Wchłanianie takich składników jak kwas hailuronowy, elastyna czy kolagen przez skórę jest utrudnione, dlatego z pomocą naszej skórze przychodzą biostymulanty czyli oligopeptydy zawierające od 2 do 10 reszt aminokwasowych, inicjujące produkcję substancji pożądanych w skórze. Tym sposobem likwidowany jest problem wchłaniania, transportu transdermalnego wielkocząsteczkowych substancji oraz uzależnienia skóry od podaży zewnętrznej podawanych substancji, których naturalna produkcja nie jest wystarczająca.

OLIGOPEPTYDY W KOSMETYKACH ESSENTÉ

Oligopeptydy zawarte w preparatach ESSENTÉ posiadają następujące właściwości:

  • sygnalizują i stymuluja syntezę kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów i proteoglikanów,
  • stymulują proces oddychania komórkowaego i gojenia ran poprzez zwiększenie wychwytu i zużycia tlenu przez fibroblasty i keratynocyty,
  • hamują proces przedwczesnego starzenia się skóry dzięki zwiększaniu produkcji składników macierzy pozakomórkowej,
  • poprawiają elastyczność i wygładzenie skóry poprzez zwiększanie produkcji prokolagenu typu trzeciego,
  • działają przeciwzapalnie i nawilżająco, zwiększając ekspresję genów w naprawie podwójnej warstwy lipidowej. 

ADRES PRODUCENTA MARKI ESSENTÉ

MAKO BUTTERFLY s.r.o.
Hlavní 1006, 250 85 Bašť, Praha-východ

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share This